İşinizi Büyüten
Profesyonel SEO Hizmeti

SEO açılımı ile Arama Motoru Optimizasyonu, web siteniz için gerekli düzenlemelerle, ziyaretçi trafiğinin sayı ve kalite bakımından organik olarak artırılması anlamında gelir.

İşletmenizde hangi pazarlama hedeflerine sahip olursanız olun, profesyonel seo ajansı Odeon Creative, işiniz için özel olarak tasarlanmış bir SEO kampanyası ile karlılığınızı artırmanıza yardımcı olur. Arama motoru optimizasyonu hizmeti ile bugün web sitenize daha nitelikli arama trafiği kazanmaya başlayın.

Başarılı bir SEO, Google’ı kandırmak değil, Google’ın kullanıcılara için en iyi arama sonuçlarını sunması için onunla birlikte çalışmaktır.

SEO Uzmanı Nasıl Tercih Edilir

SEO Neden Önemli?

Google kullanılarak saniyede 70000’den fazla arama yapılıyor. 2020 yılında SEO, anahtar kelimelerinizle arama sonuçlarında çıkmak ve aynı zamanda ziyaretçileriniz tarafından doğru yerde bulunabilmektir.

Nitelikli arama motoru optimizasyonu uzmanlarımız, işletmeniz için en doğru anahtar kelimeleri dikkatlice araştırır. Böylelikle tepeden tırnağa sayfanıza en uygun ziyaretçileri çeker ve nitelikli trafik kazanmanıza yardımcı olur.

İnternette gezinmeye arama motoruyla başlayanlar
93%
Ürün satın almadan önce internetten araştıranlar
81%
Arama sonuçlarında yalnızca 1. sayfaya bakanlar
75%

SEO Çalışması İşimi Nasıl Büyütür?

SEO, işletmenizin internetteki varlığını iyileştirmesine, sitenize daha fazla trafik çekmesine ve nitelikli potansiyel müşterileri hedeflemesine yardımcı olur. Daha fazla müşteri dönüşümüyle gelir elde edeceğiniz en iyi internet pazarlama stratejilerinden biridir. Bu yüzden SEO, başarılı bir iş modelinin kritik bir parçasıdır. Web sitelerini optimize etmek için SEO kampanyalarında kullandığımız bazı temel SEO stratejilerinden bahsedelim.

Web sitesi SEO analizi SEO planınızın temelini oluşturur.

Sitenizi analiz etmek, size özel SEO uzmanı ile iyileştirme alanlarını ve SEO stratejiniz için fırsatları keşfetmesini sağlar. Bu nedenle SEO uzmanlarımız, planınızı oluşturmadan önce teknik bir SEO analizi ile işe başlar.

SEO analizinin bir parçası olarak, özel uzmanınız aşağıdaki kriterlere bakar:

 • Web sitenizin yapısı
 • Web sitenizin istatistikleri
 • Google Search Console verileriniz
 • Diğer kriterler

Web sitenizde en iyi sonuçlar ve başarı için, SEO ekibimiz çeşitli SEO araçları kullanır. Bu kaynaklarla, web sitenizin SEO analizine çok yönlü bir yaklaşım sunabilir ve işletmeniz için rekabetçi bir SEO stratejisi oluştururuz.

Anahtar kelime araştırması olmadan, hedef kitlenize ulaşma şansı en yüksek olan Google arama motoru sonuçlarında sıralanmaz veya hiç görünmezsiniz. SEO da dahil olmak üzere herhangi bir dijital pazarlama stratejisiyle, iş çabalarınızı ideal müşterinize müşterinize ulaştırmak önemlidir.

Anahtar kelime araştırmasının başarılı bir SEO stratejisi için oldukça kritik olmasının nedeni budur.

Arama yöntemlerine uyum sağlayarak işletmenizin potansiyel ziyaretçilere veya müşterilere ulaşmasına yardımcı olur. İçeriğinizde, kitlenizin aradığı, optimize edilmiş ve kullanıcıları sunduğunuz hizmetleri/ürünleri almaya ikna eden anahtar kelimeleri, kelime öbeklerini veya uygun dili kullanırız. Bir blog yazısı veya ürün satış sayfası bu içeriklere örnektir.

İşletmeniz için bu, telefon görüşmeleri, mağaza ziyaretleri, satın alma işlemleri gibi dönüşümler anlamına gelir.

Anahtar kelime araştırması nedir?

Anahtar kelime araştırması işletmeniz ve sektörünüz için çok önemli olan anahtar kelimelerin arama hacmini, rekabetini ve tıklama başına maliyetini araştırma sürecidir. Anahtar kelime araştırması yaparken başlık etiketlerinizde, metinlerinizde, resim adlarınızda, vs. hangi terimleri kullanmanız gerektiği konusunda oldukça değerli bilgiler ediniriz.

Web sitenizdeki önemli konumlarda bu anahtar terimleri kullanmak, daha fazla site trafiği elde etmenin ve sonuçta daha fazla ziyaretçiyi müşteriyi dönüştürmenin harika bir yoludur.

İçerik, arama motorlarında sıralanan şeylerdir, bu yüzden onsuz etkili bir SEO kampanyası neredeyse imkansızdır. Şu an okuduğunuz bu metin de bir içerik örneğidir.

İçerik oluşturma, anahtar kelime araştırmanıza dayanır, işletmeniz ve sektörünüz için en önemli olduğunu düşündüğünüz terimleri kapsar. İşletmenizi ister internette ister internet dışında yönetin, hedef kitlenize ulaşmak ve onları dönüştürmek için içeriği kullanırsınız.

Blog gönderilerinden çevrimiçi kılavuzlara kadar birçok içerik türü vardır ve bunların tümü web sitenize faydalıdır.

Örneğin, üretim sektörü için olan bir SEO stratejisinde, satış hunisinin ilk aşamalarında blog yazıları kullanılabilir. Sonraki aşamalar rehber sayfalarla devam edebilir. Doğru ve çekici içerikle, şirketler satış dönüşüm hunisinin her aşaması hedeflenebilir.

İşte en popüler içerik türlerinden bazıları ve site ziyaretçilerinize nasıl fayda sağlayabilecekleri:

 • Bloglar: Google yeni içerikleri sever, bu nedenle blogları sık sık güncellediğiniz ve yeni yazılar eklediğiniz için doğal olarak harika bir seçenektir. Bloglar genellikle sektörle ilgili bir konuyla ilgili faydalı bilgiler veren, yaklaşık 1000 kelime veya daha kısa içeriklerdir. İnsanlar bloglarınızı takip etmeyi sever, çünkü hedef müşterileriniz yararlı ipuçları ve faydalı bilgiler bulurlar.
 • Hizmet sayfaları: Hizmet sayfaları, web sitenizde sunduğunuz hizmetleri açıklayan sayfalardır. Bunlar faydalıdır, çünkü potansiyel müşterileriniz, hizmetlerinizi satın almadan önce ne hizmet aldıklarını okumayı severler. Hizmet sayfalarınız, ziyaretçilere her bir hizmet teklifinizde neler olduğu, bu hizmetlerin fiyatlandırması ve daha fazlası hakkında bilgi vermek için harika bir yoldur.
 • Ürün sayfaları: Hizmet sayfaları gibi, ürün sayfaları da sunduğunuz ürünlerin açıklamalarını ve resimlerini sunar. Bu sayfalar, kullanıcıları sattığınız belirli öğeler hakkında bilgilendirir ve boyutlar, renk seçenekleri, malzemeler, vb. ürün bilgileri içerir. Bu sayfalar önemlidir, çünkü verdiğiniz bilgilere, sayfa içeriğine bağlı olarak satışlarınızı artırabilir veya düşürebilir.
 • Uzun içerikler: Uzun içerikler 2000 kelimeden daha uzun içeriktir ve okuyucularınıza sektörünüzle ilgili konular hakkında bir çok faydalı ve detaylı bilgi sağlar. Örneğin, bir imalat işi yürütüyorsanız, kullandığınız belirli bir malzeme türü hakkında uzun bir makale yazabilirsiniz. Uzun içeriğin amacı, ayrıntılı bir konuyu kapsamlı bir şekilde ele almak ve kullanıcının bu konuyu tam olarak anlaması için gereken nitelikli kaynağı sağlamaktır.

Etkileyici ve optimize edilmiş içerikler, belirli anahtar kelime öbekleri hedefleme ve özel bir SEO uzmanı ile Odeon Creative, işletmenize tutarlı bir gelir kaynağı sağlayan rekabetçi bir SEO planı sunar.

Sayfa İçi SEO, tüm SEO stratejilerinin önemli bir parçasıdır. Google aramalarında (veya Bing ve Yandex gibi diğer arama motorlarındaki arama sonuçlarında) görünmek istiyorsanız, sitenizi sayfa içi SEO öğeler açısından optimize etmeniz gerekir.

Bu, web sayfalarınızın içeriği, hızı ve tasarımı gibi faktörlere odaklandığınız anlamına gelir. SEO stratejileri, sayfa dışı SEO özelliklerini de hedefleyebilir.

Bir SEO hizmeti ajansı olarak, sayfa içi SEO’da 360 derece yaklaşımla şunlara odaklanıyoruz:

Sayfa hızı: Sayfanız üç saniye veya daha kısa sürede yüklenmezse, bazı kullanıcıların daha hızlı yüklenen başka bir kaynak bulmak için sayfanızdan çabucak sıkılacak ve uzaklaşacaktır. Sayfa hızı önemli bir SEO faktörüdür, çünkü kullanıcıların yalnızca iyi bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sayfanız hızlı yüklendiği için Google tarafından ödüllendirilirsiniz.

Multimedya: Web sitenizde yalnızca büyük metin blokları varsa, okuyucularınız büyük olasılıkla sıkılır ve içeriğinizden etkilenmez. Bu sorunu önlemek ve kullanıcıları sayfalarınızda daha uzun süre tutmak için resim, grafik ve video gibi öğeleri kullanırız. Bu etkileşimli öğeleri eklediğimizde, kullanıcıların içeriğinizle kolaylıkla etkileşime girmesine izin veririz.

Tüm cihazlara uyumlu responsive tasarım: Akıllı telefonlardaki ve tabletlerdeki kullanıcıların masaüstündeki kullanıcılarla aynı deneyimi yaşamasını sağlamak için web sitenizin duyarlı (responsive) olduğundan emin olmak gerekir. Bu, resimlerinizin bir mobil cihazda harika göründüğü ve formların küçük bir ekranda bile doldurulacak kadar büyük olduğu anlamına gelir. Site ziyaretçileri için bu büyük bir artıdır ve Google’a web siteniz hakkında müthiş sinyaller gönderir.

İçeriğinizin kalitesi: Yüksek kaliteli içerikten bahsetmişken, yüksek kaliteli bağlantılar almak için çekici içerikler oluştururuz. Web sitenizin yüksek kelime sayısı, kolay okunabilirlik, hızlı yükleme hızı ve benzersiz bilgiler içeren içerik sağladığından emin oluruz. Bunların hepsi Google’a harika sinyaller gönderir ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Bunlar, dijital uzmanlarımızın, SEO pazarlama hizmetlerimizin bir parçası olarak web sitenizi optimize etmek için kullandıkları birçok sayfadaki SEO taktiklerinden sadece 4 tanesidir. Daha fazlası için SEO Blogumuzu takip edebilirsiniz.

Sayfa dışı SEO çalışması nedir? Muhtemelen linkler, yani bağlantılar diye düşünüyorsunuz değil mi?

Linkler, bu tekniğin yadsınamaz derecede önemli bir parçası olsa da, hepsi bu değil.

Sayfa dışı SEO, sitenizin sıralamasını yükseltmek için web sitenizden harici gerçekleşen tüm etkinlikleri ifade eder. Bunlar linkler, sosyal medya stratejisi, forum ve diğer blog yazıları gibi etkinliklerdir.

Örneğin, harika bir blog yazısı yazdığınızda ve sektörünüze yüksek etkisi olan bir web sitesinin buna bir link vermesi gösterileribilir.

Buraya kadar tamamsa, asıl soru şu: sayfa dışı SEO arama motorlarında sıralamanıza nasıl yardımcı oluyor?

Temel olarak, Google gibi arama motorlarına başkalarının web sitenizi beğendiğinizi gösterir. Siteniz için daha kaliteli link ve yorumlar, Google’a daha kaliteli bir site olduğunuzu kanıtlar ve bu nedenle daha üst sıralarda yer alma olasılığınız artar.

Profesyonel SEO Ajansı ile

Kurumsal SEO Hizmeti

Profesyonel bir SEO ajansı olan Odeon Creative’in, web sitenizi analiz ederek arama motoru optimizasyonu yapmasına ve size kurumsal olarak büyük bir rekabet avantajı sağlamasına izin verin.

SEO Stratejisi

Yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için nereye, nasıl yatırım yapacağınıza karar vermeniz gerekir.

Rekabet Analizi

Rakiplerinizin stratejilerinin zayıf yönlerini ortaya çıkarır ve yeni fırsatlar keşfetmenize olanak sağlar.

Anahtar Kelime Araştırma

Web sitenize ziyaretçileri getirecek anahtar kelimeler belirlenir ve genel stratejinize entegre edilir.

Sayfa İçi SEO

Sitenizin sayfalarında SEO bağlamında kapsamlı bir analizini ve iyileştirilme için detaylı önerileri içerir.

Teknik SEO İncelemesi

Teknik SEO, web sitenizin arama motoru gereksinimlerini teknik açıdan karşılamanıza yardımcı olur.

Link Oluşturma

Web sitenizi hedef kitlenizin önüne koymak amacıyla oluşturduğumuz linklerden harika sonuçlar edersiniz.

Analitik Uygulamaları

SEO ekibimiz, performans takip ve analiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için temel uygulamaları etkinleştiririz.

Mobil SEO Hizmetleri

Aramaların çoğu mobil cihazlardan yapılıyor ve web sitenizin mobil optimizasyonu iyi yapılmış olmalıdır.

Yerel SEO Hizmetleri

Yerel varlığınızı iyileştirip müşterilerinizin sizi kolayca bulmasını sağlamak için Yerel SEO önemlidir.

Ceza Kurtarma

Google cezalarını hızlı ve etkili bir şekilde ele almanıza ve bu cezaları kaldırmanıza yardımcı oluruz.

SEO Danışmanlığı

Web sitenizin arama motoru optimizasyonu için bir SEO uzmanına danışmadan kritik kararlar vermeyin.

SEO Eğitimi

Kurum çalışanlarınıza vereceğimiz SEO dersleri ile güçlü bir SEO temeli oluştururuz. (yakında)
Ücretsiz Teklif Al

  Odeon Creative ile
  SEO Hizmeti Fark Yaratır

  Pazarlama Maliyetleri

  Tüm iyileştirmeleri sizinle izler, ölçer ve analiz ederiz. Cebinizden gereksiz paralar çıkmaz.

  Müşteri İlişkisi

  SEO uzun vadeli bir yatırımdır, bu sebeple müşteri kazanmaya değil ortaklık ve dostluk kurmaya inanırız.

  Aylık Detaylı Raporlar

  SEO performansınızın karlılığınıza nasıl yansıdığını gösteren aylık detaylı raporlar göndeririz.
  Web Tasarım

  Sıkça Sorulan Sorular

  Sıkça Sorulan Sorular bölümünde, SEO arama motoru optimizasyonu hizmetimiz hakkında gelen soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorularınız cevaplarını burada göremiyorsanız, lütfen 0 212 909 02 72 numaralı telefondan bizi arayın veya e-posta gönderin.

  SEO Nedir?

  SEO, açılımı ile arama motoru optimizasyonu, sitenizi arama motoru standartlarına uygun hale getirmek ve üst sıralara taşımak için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklikler yapmaktır.

  SEO firması nedir? Ne işe yarar?

  Bir SEO firması, işletmelere internette bulunabilmelerine yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunar. Odeon Creative başarılı SEO hizmeti veren firmalar arasındadır.

  SEO hizmeti nedir?

  Bir SEO hizmeti veren firmalar, arama motorlarının arama sonuçları sayfasında yüksek sıralar elde ederek, bir web sitesine ziyaretçi sayısını artırmak için arama motoru optimizasyonu uygulamasını kullanır.

  Farklı SEO hizmetleri nelerdir?

  1. Teknik SEO: Web Sitesinin sıralamalarını etkileyen teknik faktörlerinin analizi.
  2. Sayfa İçi SEO: Sıralamaları etkileyen görünür sayfa öğelerinin optimizasyonu.
  3. Sayfa Dışı SEO: Sayfanın kendisiyle ilgili olmayan optimizasyon öğelerinin uyglianması.
  4. Organik SEO: Arama motorlarındaki ana “organik” alan için sıralamaların iyileştirilmesi.
  5. Yerel SEO: Arama motorlarındaki “yerel paket” alanı için sıralamaların iyileştirilmesi.
  6. Sesli Aramalar için SEO: Sesli arama için sıralama iyileştirilmesi.
  7. İtibar Yönetimi: Kısaca internetteki yorumlarınız pozitif olması için etkin yönetim.

  SEO neden gereklidir?

  Web sitesi arama motoru optimizasyonu daha fazla ziyaretçi getirmesiyle sonuçlanacak arama sıralaları kazanmak kritik öneme sahiptir. Sonuçta bir web sitesi potansiyel müşteriler tarafından bliunamazsa ne işe yarar? SEO çalışması, strateji ve uygun teknikler ile birleştiğinde, sayfa sıralamasını, genel web sitesi sıralamasını ve alan adı otoritesini yükseltmeye yardımcı olur.

  SEO hizmetleri için maliyet nedir? SEO fiyatları nedir?

  Ortalama bir SEO uzmanı saatlik ortalama 100-200 TL arasında ücret alır. Küçük işletmeler için aylık olarak ortalama 1200-2500 TL bir maliyet olacaktır. Yüksek performansa dayalı bir SEO çalışması dinamik fiyatlandırmaya sahiptir.

  SEO çalışması ne kadar sürer, ne zaman faydasını görebilirim?

  Genellikle üç ila altı ayın sonunda aldığınız SEO çalışmasının başarısını görebilirsiniz, ancak oldukça rekabetçi arama terimlerine sahip belirli sektörler için ciddi bir fark görmek altı aydan bir yıla kadar sürebilir.

  Yeriniz nerede?

  Odeon Creative İstanbul ofisimiz Sultanahmet bölgesindedir.

  İstanbul'da değilim, yine de sizden SEO hizmeti alabilir miyim?

  Evet. Telefon, Skype, Facetime veya e-posta yoluyla Türkiye’nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.

  Hakkımızda Ne Dediler?

  Size ne kadar iyi işler başardığımızı veya başaracağımızı anlatmamızın bir önemi yok. Herhangi bir dijital pazarlama ajansı da bunu yapabilir.

  Önemli olan, çalıştığımız kişilerin ne kadar iyi olduğumuzu düşünmesi ve her zaman söyleyecekleri güzel şeyler olmasıdır.

  Web sitemizde sizlere mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
  Tamam
  Privacy Policy