Sertifikalı Google Ads Danışmalığı ile

Google Reklam Vermek Kazandırır

Rastgele bir Google Ads uzmanı seçmeyin! Google Ads sertifikalı uzmanlarımızla işinizi büyütmek için kampanyaları nasıl oluşturacağınızı ve optimize edeceğimizi biliyoruz.

Sertifikalı Google Uzmanları

Sertifikalı Google Ads uzmanlarıyla, karmaşık ve sürekli değişen bu platformunda hakimiyet sahibiyiz.

Güncel Kampanya Uygulamaları

Platform güncellemeleri, yeni özellikler ve eğitim etkinlikleri gibi Google trendlerini yakından takip ederiz.

Profesyonellik ve Güven

İşini bilen bir Google reklam ajansı olarak bizi tercih ettiğiniz sürede, size arkanıza güvenle yaslanmak kalır.

macbook bos ekran arka plan
Google Ads Arama Ağı reklamları logo
dijital pazarlama grafik 2019
dijital pazarlama grafik 2020

Google Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı, ücretli reklamlarınızın görülebileceği arama yapılan web siteleri ve uygulamalar grubudur. Google Arama Ağı’nda reklam verdiğinizde, bir kullanıcı anahtar kelimelerinizi içeren bir arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarında gösterilir.

Arama ağı reklamları, müşterilerinize metin ve bununla ilgili mesajlar gösterecek şekilde ayarlanan reklamlar sunmanıza fırsat veren bir Google reklam türüdür.

Reklam içeriklerinizi, potansiyel müşterilerin arama terimleriyle yakından eşleşecek şekilde ayarladığınızda Google Ads arama ağı reklamları, reklam kampanyanızın performansını yükseltebilir.

Google Görüntülü Ağ Reklamları

Google Görüntülü Reklam Ağı, reklamlarınızın görünebileceği 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamalardan oluşan bir ağdır. Kullanıcılar en sevdikleri web sitelerinde gezinirken, Gmail hesaplarını kontrol ederken veya mobil cihazlar ve uygulamalar kullanırken onlara ulaşmanıza yardımcı olan bir Google Ads reklam türüdür.

Görüntülü reklamlar, sizi bulmalarını beklemeden reklamlarınızı doğrudan müşterilerin önüne koymanıza olanak tanır. Görüntülü reklamlar aramalarda bulunmanıza yönelik değil, marka bilinirliğinizi artırmak için çalışırlar. Görüntülü Reklam Ağı, dünya genelindeki İnternet kullanıcılarının %90’ına ulaşır.

macbook bos ekran arka plan
Google Ads Görüntülü Reklam Ağı reklamları logo
dijital pazarlama grafik 2019
dijital pazarlama grafik 2020
macbook bos ekran arka plan
Google Ads Alışveriş Reklamları Logo
dijital pazarlama grafik 2019
dijital pazarlama grafik 2020

Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları veya Ürün Listeleme Reklamları (ÜLR), Google ve Google Alışveriş’te ürün aramaları için gösterilen ürün tabanlı reklamlardır. Google Alışveriş Reklamları çok etkili bir pazarlama kanalı olabilir, çünkü arama sonuçlarının en üstünde (organik sonuçların üstünde), tıklanabilir resimlerle müşterilerin aradıkları ürünleri gösterebilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamları, sizin için herhangi bir ürününüze yönelik satış ve gelir sağlamanın en etkili yollarından biri olabilir. Alışveriş Reklamlarının kurulumu kolay gibi gözükse de, doğru bir stratejiniz yoksa başarınız zor olabilir.

Google Video / YouTube Reklamları

Google Ads Video Reklamlar yani YouTube Reklamları, YouTube arama sonuçlarında veya bir YouTube videosundan önce, video sırasında ve sonrasında video reklamlar vermek için kullanılır.

  • YouTube Arama: Video reklamınız arama sonuçlarında, YouTube ana sayfasında, kanal sayfalarında ve video sayfalarında görünen metin bazlı ve resimli reklamlarla müşterilerinizi çekebilirsiniz.
  • YouTube Videoları: Görüntülü reklamlarda veya yayın içi reklamlarda görünebilen TrueView reklamlarını yayınlar. Böylece, video reklamınızın Google Görüntülü Reklam Ağı’nda gösterilen videolardan önce, video sırasında veya sonrasında görünmesini sağlarsınız.
macbook bos ekran arka plan
Google Ads Video Youtube reklamları logo
dijital pazarlama grafik 2019
dijital pazarlama grafik 2020
macbook bos ekran arka plan
Google Ads Mobil reklamlar logo
dijital pazarlama grafik 2019
dijital pazarlama grafik 2020

Google Mobil Reklamlar

Google mobil reklamlar, potansiyel müşterilerinize cep telefonlarından arama yaptıkları her yerden ulaşmanıza yardımcı olur. İnsanların %91’i bir şeyle ilgili bilgi edinmek, bir şey yapmak veya satın almak istediklerinde akıllı telefonlarında aradıklarını bildiriyor. %51’i ise telefonlarında arama yaparken yeni bir işletmeyi veya ürünü keşfediyor.

Mobil reklamlar, bu önemli anlarda potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurar ve işletmenizin görünürlüğünü artırır. Google Ads mobil reklamlar sayesinde, yalnızca işletmenizin telefon numarasını öne çıkararak, kullanıcıların sizi tek bir tıklamayla aramasına teşvik eden reklamlar da yayınlayabilirsiniz.

Google Ads

Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads reklam danışmanlık hizmetimiz ile ilgili soruları bu bölümde ele almak istedik. Müşterilerimizle reklamlarda 5 yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz ve Google Ads platformunun çeşitli şekillerde nasıl değiştiğini ve geliştiğini gördük. Merak ettiğiniz sorularınız cevaplarını burada göremiyorsanız, lütfen 0 212 909 02 72 numaralı telefondan bizi arayarak veya e-posta göndererek iletişime geçin.

Google Ads nedir ne işe yarar?

Google Ads (eski adıyla Google AdWords ve Google AdWords Express), işletmelerin ürün ve hizmetlerini Google Arama, YouTube ve web üzerindeki diğer sitelerde tanıtmak için kullandıkları bir internette reklamcılık çözümüdür.

Google Ads reklamlar için telefon aramaları veya web sitesi ziyaretleri gibi özel hedefleri seçmelerine de izin verir. Bir Google Ads hesabıyla reklamcılar bütçelerini ve hedeflemelerini özelleştirebilir, reklamlarını istedikleri zaman başlatabilir veya durdurabilir.

Google Ads nasıl çalışır?

Google Ads, sunduğunuz ürün ve hizmetleri kullanıcılar internette aradığında, onlara reklamınızı göstererek çalışır. Google Ads akıllı teknolojilerden yararlanarak, harekete geçmeye hazır oldukları anda reklamlarınızı potansiyel müşterilerin önüne çıkarmanıza yardımcı olur.

Google reklam ücreti ne kadar?

Google Ads maliyetiniz bütçe ayarlarınızla belirlenir. Google Ads neredeyse her bütçeyle çalışabilir. Yalnızca kullanıcılar reklamınızla etkileşime girdiğinde ücretlendirilirsiniz, web sitenizi ziyaret etmek veya işletmenizi telefonla aramak gibi.

Odeon Creative olarak, işinizin hedeflerini öğrendikten sonra ve anahtar kelimeleriniz, hedef kitleleriniz ve ürün veya hizmetiniz hakkında derinlemesine araştırma yaparız ve sizin için önerilen Google reklam bütçesini belirleriz.

Google Ads ile ilgili güzel olan şey, günlük bir bütçe seçebilmek ve harcamalarınızı ne zaman durdurmak isteyip istemediğinize karar verebilmektir.

Sadece nitelikli müşteriler istiyorum, mümkün mü?

Hangi reklamların, teklif stratejilerinin, açılış sayfalarının veya anahtar kelimelerin en kaliteli müşterileri getirdiğini öğrenmek için sürekli olarak A/B testleri yaparız.

Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını keşfetmenin en verimli ve uygun maliyetli yoludur. Fikir basit: İki farklı reklamı koyarız, aynı kitleye gösteririz ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görürüz. A/B testinden elde edilen veriler hem Google Ads hem de Google Analytics üzerinde izlenir. Ortaya çıkan verileri analiz etmemiz, müşterilerimiz için en nitelikli potansiyel müşterileri yakalamak için bir sonraki optimizasyon adımlarını belirlememize olanak tanır.

İpucu: A/B testi, kitleniz ve satış döngünüz hakkındaki bilgileri keşfetmenin en hızlı yoludur.

Google Ads ile müşterileri görmek ve hedeflere ulaşmak ne kadar sürer?

Bir Google reklam kampanyası yayınlanır yayınlanmaz, veriler (tıklamalar, tıklama başına maliyet ve gösterimler gibi) birkaç saat içinde toplanmaya başlayabilir. Bununla birlikte, reklam kampanyasında optimizasyon yapmak ve eğilimleri analiz etmek için yeterli istatistiksel verilerin toplanması biraz zaman alır.

Google Ads ile işletme hedeflerine ulaşmak birkaç günden birkaç aya kadar değişebilir. Bir Google reklam kampanyası yayınlandığında, ekibimiz performansları yakından izler ve iyileştirmek için küçük değişiklikler yapar.

Sürekli takip ettiğimiz kriterlerden bazıları:

  • Reklamları tetikleyen aramalar
  • Reklam tıklamalarının sayısı
  • Reklam sıralaması
  • Bütçe harcama düzeni
  • Dönüşüm oranı
  • Dönüşümlerin günü ve saati

Yeriniz nerede?

Yerimiz İstanbul Fatih’te, Sultanahmet bölgesinde. Sertifikalı Google reklam danışmanı olan firmalardan biriyiz.

İstanbul'da değilim. Google reklam yönetimi hizmetinizden yararlanabilir miyim?

Evet. Telefon, görüntülü konuşma ve e-posta yoluyla da iyi bir şekilde iletişimde kalabiliriz. Müşterilerimiz Türkiye’nin her yerinden bize ulaşıyorlar.

Bizimle Google'da reklam vermek için hazır mısınız?

Sonuç odaklı çalışan bir dijital ajans için hemen iletişime geçin

Web sitemizde sizlere mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Tamam
Privacy Policy