Boş laptop ekranı
telefon bos ekran arka plan
arama motoru pazarlaması arka plan vektör
Yandex Direkt vektörel pasta grafik

Arama Motoru
Pazarlaması Nedir?

Arama motoru pazarlaması (İng. Search Engine Marketing – SEM), ücretli reklamlarlarla arama motorlarında en üst sıralar için ürün ve hizmetlerinizi gösterme fırsatı sunan pazarlama türüdür. Ücretli arama pazarlaması çalışmalarında genellikle Tıklama başına maliyet – TBM (İng. Pay per click – PPC) kullanılır.
  • Arama pazarlaması doğru zamanda kitlenizin dikkatini çeker.
  • Uygulaması hızlıdır.
  • Kampanya analizleriyle etkili olarak ölçülebilir.
  • Marka bilinirliğini artırmaya yardımcı olur.

Etkili Arama Motoru
Pazarlama Ajansı

Arama Motoru Pazarlaması, dijital reklamcılığın en etkili ve verimli şeklidir. Bizimle markanızı Google, Yandex, Bing kullanıcılarına en doğru ve etkili şekilde gösterin.

Kapsamlı arama motoru pazarlama hizmetimiz, arama motoru pazarlamanızı 5 adımda ele alır: Araştırma, Uygulama, Test, İzleme ve Analiz.

Arama Pazarlaması Hizmeti ile
Daha Fazla Müşteriye Ulaşın

Etkili ve verimli bir reklam kampanyası, mümkün olan en iyi yatırım getirisini elde etmek için uygulanır ve izlenir. Uzman ekibimiz size bu konuda tüm şeffaflıkla yardımcı olur. Harika sonuçlar elde etmeniz için gereken tecrübe ve güçle işletmenizi büyütün.

turuncu altigen arkaplan dekor

Sıkça Sorular Sorular

1. Arama Motoru Pazarlaması neden önemlidir?

Arama motoru pazarlaması (SEM), bugün daha çok odaklandığı Tıklama Başına Ödeme (PPC) ile çevrimiçi olarak reklamlar yayınlamanın yollarından biridir. İşletmenizin büyümesini ve diğer işletmelerin üzerinde görünmesini sağlar. Bir miktar zaman ve para alabilir, ancak orta vadede Tıklama Başına Ödeme (PPC) sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

2. Arama motoru pazarlamasının avantajları nelerdir?

Arama motoru pazarlaması (SEM) içindeki ücretli stratejilerin önemli bir avantajı, anında etki göstermeleridir. Ayrıca PPC kampanyalarının kontrolü tamamen sizdedir: Reklamlarınızı kim görüyor? Ne kadar ödüyorsunuz? Reklamlarınız ne zaman görüntüleniyor? Kimlere görüntüleniyor? gibi ve çok daha fazlası.

3. SEO ve arama motoru pazarlaması (SEM) arasındaki fark nedir?

SEO, sayfa içi ve sayfa dışı SEO gibi stratejileri kullanarak organik arama sonuçlarında üst sıralarda görünmenize odaklanırken, SEM bir web sitesinin arama sonuçlarındaki konumunu ve görünürlüğünü artırmak için genellikle ücretli reklamları kullanır.

4. Ücretli reklamlar ve tıklama başına ödeme PPC işe yarıyor mu?

Evet. Arama sonuçlarında görünen reklamlar, sayfa tıklamalarının %45’inden fazlasını kazanır.

Hatta reklamları tıklayan kişilerin, organik bir ziyaretçiden veya bir reklamı tıklamadan sitenizi ziyaret eden birinden bir ürün veya hizmet satın alma olasılığı iki kat daha yüksektir. PPC ücretli reklamlar ile, satış rakamlarınız üzerinde anında etki yaratabilen, ürün veya hizmetlerinizi satın almak isteyen kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

PPC ücretli reklamlar, aynı zamanda yatırılan her 1 TL için ortalama 2 TL yatırım getirisi (YG) sağlar. Google Ads ile reklam yayınlıyorsanız, bu tutar 8 TL’ye kadar yükselebilir. Kullanıcılar yalnızca çevrimiçi reklamları tıklamakla kalmaz, aynı zamanda bir ürün ya da hizmet satın alımı da gerçekleştirirler.

5. Hangi sektörlerde deneyime sahipsiniz?

Öncelikle turizm sektörüdeki oteller ve acenteler olmak üzere, tekstil, yiyecek-içecek, e-ticaret, kozmetik, inşaat, sağlık, eğlence gibi farklı sektörlerden çeşitli müşterilerimiz var.

Teklif Alın

    Web sitemizde sizlere mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
    Tamam
    Privacy Policy